Adet Hesaplama- Adet Günü Hesaplama- Regl Tarihi Hesapla

Adet hesaplama otomatik programından faydalanarak adet günü hesaplama yapabilirsiniz. Yalnız bu adet tarihleri hesaplama programının doğru kullanılabilmesi için düzenli adet görmeniz gerekir. Adet tarihi hesaplama takvimi yardımıyla artık adet günleri konusunda hiç sıkıntı çekmeyeceksiniz ve regl hesaplama hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Eğer adet döngümü hesaplamak istiyorum diyorsanız bu program tam size göre. Tek yapmanız gereken kaç günde bir adet olduğunuzu iyi gözlemlemiş olmak ve son adet olduğunuz ilk günü formda istenen yere girmek. Adet günü hesaplama otomatik programından faydalanarak adet günü hesaplama 3 aylık, 6 aylık, 12 aylık çizelgeleri oluşturabilirsiniz.

Adet tarihi hesaplaması nasıl yapılmaktadır? Bu program düzenli adet gören sağlıklı ve mutlu kadınlar için çok faydalı bir adet hesaplama programı olup yaklaşık olarak 1 yıllık adet takviminizi kendiniz oluşturabilirsiniz. İşte adet günü hesaplamanın ayrıntıları:

Adet Hesaplama

Kaç günde bir adet oluyorsunuz sorusunun cevabı diyelim ki 28 gün olsun.  Son hatırladığınız adet döngüsünün ilk günü de diyelim ki 1 Ocak 2018 olsun. Ocak ayının 29. gününde ikinci adet dönemine girmiş olursunuz. 26/02/2018 tarihinde ise 3. adet döneminin ilk günü olacaktır. 2018 yılında Şubat ayı 28 gün olduğu için 4. adet dönemin ilk günü ise 26/03/2018 tarihinde gerçekleşir. Ancak bu tarihlerin yaklaşık tarihler olduğu unutulmamalıdır.

Adet Günü Hesaplama

Adet hesaplama otomatik programı adetinizin düzenli aralıklarla olduğu varsayımına dayanmaktadır. Eğer adet düzensizlikleri yaşıyorsanız bu hesaplamalar da doğrudan değişecektir. Örnek vermek gerekirse regl hesaplama programı eğer adetiniz bir ay 25 gün sonra, diğer ay 28 gün sonra oluyorsa doğru çalışmaz.

Adet gecikmesi gibi bir adet düzensizliği durumunda bu programın doğru çalışmayacağı unutulmamalıdır. Sağlıklı bir kadında genellikle adet döngüleri 28 günde 1 gerçekleşir ve kanama süresi 2 ile 7 gün arasında değişen sürede olur.

Adet Tarihi Hesaplama Otomatik Programı

Adet Günü Hesaplama Neden Önemlidir?

Adet tarihi hesaplama özellikle hamile olmak isteyen kadınlar için büyük önem taşımaktadır. Çünkü bu günlerden faydalanarak yumurtlama hesaplama yapılabilir. Kadınlar özellikle yumurtlama günlerine 2-3 gün kala her 2 günde 1 cinsel ilişkiye girerek hamile kalma olasılıklarını artırabilir. Bu programda sizlere yumurtlama tarihleri verilmemiştir.

Amacınız hamile kalmak değil de sadece adet günlerini hesaplamak ise bu programdan faydalanabilirsiniz. Ancak vatana, millete hayırlı bir evladınız olsun istiyorsanız o zaman yumurtlama tarihlerini de bilmelisiniz. Üzülmeyin biz sizin yerinize adet günü hesaplama programına ek olarak ayrıca yumurtlama günü hesaplama programını da hizmetinize sunduk. Eğer yumurtlama günlerinizi öğrenmek istiyorsanız hemen “Yumurtlama Dönemi Hesaplama” programından faydalanabilirsiniz.

Size sunulan adet döngüsü hesaplama programı ile adet günlerinizi hesapladınız ancak bu tarihlerde bir gecikme olduğunu gözlemlediyseniz o zaman hamile adayı olmanız ve bir bebek yolda geliyor demek olabilir. Yani bu adet düzensizliklerinin ya da adet gecikmelerinin hamilelik belirtileri arasında olduğunu unutmayınız. Allah hayırlısını versin. Artık gebelik testini yaptırmanın vakti gelmiş olabilir.

Adet günü hesaplama rehberindeki adet hesaplama otomatik programı ile hemen kolayca adet günü hesaplaması ve regl tarihi hesaplaması yapabilirsiniz. Ya da hamile kalmak için bu tarihlerin takviminden faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bebek | Kadın | Çocuk | Gebelik | Anne | Güzellik | Estetik | Bakım | Diyet | Zayıflama |

      

Yasal Uyarı: Bebek Kadın sitesini ziyaret eden kullanıcılar burada verilen bilgileri sadece bilgi edinme amaçlı olarak kullanmalıdır. Sitedeki hiç bir bilgi ya da öneri doktor önerisi ya da teşhisi olarak görülemez. Sağlık denilince ilk başvurulması gereken yer her zaman hastaneler ve doktorlardır.

     

Bebek Kadın